Čemu se v make-upu VYHNOUT. Proč vaše řasenka neúčinkuje tak, jak slibuje výrobce?

Účinek řasenky nás často zklame i v případě, že jsme za ni zaplatili majlant. Může za to ale samotná řasenka? Ne tak docela. Zjistěte si, zdali neděláte následující chyby při aplikaci očního make-upu.
Příliš mnoho vrstev.
Tato zažitá fáma, že čím více vrstev řasenky aplikujeme, tím delší a krásnější budou naše řasy, je naprosto lživá. Pokud řasenka nedodá vysněný účinek po 2-3 vrstvách, znamená to… že to není dobrá řasenka. Aplikace dalších a dalších vrstev zapříčiní pouze to, že se nám na řasách začnou tvořit žmolky.
Špinavý kartáček
Umyli jste si někdy kartáček své řasenky? Pokud ne, pak je to opravdu, ale opravdu špatně. Nepříliš mnoho žen si uvědomuje, že užívání špinavého kartáčku může znamenat tvorbu žmolků a nerovnoměrnou aplikaci produktu na řasy. Pokaždé, kdy použijeme řasenku a naneseme na aplikátor aktivní látku, na štětinách se tvoří usazeniny. Poté, co zaschnou, zhorší účinnost kartáčku.
“Pumpování” řasenky
Bylo dokázáno, že nevíme, jak správně pečovat o řasenku tak, aby nám vydržela co nejdéle. Často při navracení kartáčku do tuby napumpujeme do řasenky vzduch, který podporuje její vysušování. Jak je to možné? Často kartáčkem “pumpujeme” do a z řasenky ve snaze dostat na kartáček co nejvíce produktu. Tím pádem do ní ale také “pumpujeme” spoustu vzduchu, který urychlí proces vysušování.
Příliš hrubé zacházení
Také si myslíte, že čím silněji přitlačíte aplikátor řasenky na řasy, tím lepší účinky si zajistíte? Překvapivě to není pravda. Lepší účinky si zajistíme tím, že aplikátorem po řasách jemně projedeme, aniž bychom to přeháněli, jelikož to může vést k jejich vypadávání a tvorbě žmolků. Jedná se také o nejrychlejší způsob, jak si podráždit oči a jak si na víčkách vytvořit šmouhy.
Stará řasenka
Nedostatečný účinek může být způsoben také používáním staré řasenky. Jak zjistíme, že je řasenka stará? Ve většině případů zůstává řasenka čerstvá 3-4 měsíce. Bohužel nepříliš často vyměňujeme řasenku, kterou jsme ještě nespotřebovali, jelikož nás nenapadne, že třeba může být prošlá. Postupně se v ní ale hromadí nečistoty a dochází v ní k oxidaci, která má za následek zhoršení vlastností řasenky a k tvorbě zarudnutí, podráždění a zánětu spojivek.
Žádný základ make-upu
Aplikace primeru není výplod fantazie výrobce proto, aby prodal více kosmetiky. Tyto primery opravdu maximalizují potenciál řasenky. Vyplatí se tedy aplikovat vrstvu primeru, která pomůže řasence lépe prodlužovat a zahušťovat řasy. Ochranný primer dokáže chránit řasy před všemi možnými faktory, které by je mohly poškodit.
Poškozené řasy
Péče o řasy by měla být prvním bodem aplikace make-upu. Užívání séra na řasy, následované vyváženou dietou a jemným a šetrným odličováním je skvělým způsobem, jak si zajistit dlouhotrvající účinky. Toto se i skvěle přenáší na make-up, jelikož zdravé, pružné a silné řasy se daleko lépe pokrývají řasenkou. Pokud jsou dlouhé a nevypadávají, pak budou pokryté řasenkou vypadat daleko lépe, než řasy slabé a poškozené.