Dlouhé = krásné, aneb jak si efektivně prodloužit řasy

Příroda lidem zřídka kdy nadělí dlouhé a husté řasy, které oslní. Proto se řada žen musí spokojit s jejich umělým prodlužováním. Pojďme se tedy na tuto metodu podívat a zjistit si, zdali za to opravdu stojí.

Prodloužení řas je procedura, při které jsou na naše přírodní řasy připevněny řasy umělé. Pokud se umělé řasy budou hodit k těm našim co se tloušťky, barvy a hustoty týče, dokáže tato metoda vytvořit opravdu skvěle vypadající účinek. Pokud si ale zajistíme pomoc nepříliš zkušeného stylisty, riskujeme, že vybere nehodící se barvu, či tvar, což by mohlo vyústit v malou katastrofu.

Jelikož se mnoho žen stále bojí umělého efektu umělých řas, raději vyhledávají pomoc profesionálních kondicionérů a řasenek, které pomáhají jejich oči lépe definovat. Kvalitní řasenka může zajistit uživatelům skvělý účinek, bez tvorby žmolků a šmouh.

Předtím, než se rozhodneme tuto metodu vyzkoušet, je potřeba vědět co je pro prodloužení řas potřeba. Nejen, že jsou vědomosti naprostou nutností pro stylistu, ale také pro ženy, které by si rády prodloužily řasy. Je dobré vědět, zdali jsou naše řasy v rukou profesionála.

Co je pro prodloužení řas potřeba?

  1. Umělé řasy

    Jedno balení řas jednoho typu nestačí. Je nutné mít řasy různých délek (9-15 mm), které vám umožní upravit je na délku vašich přírodních řas. Proto, aby se upravily umělé řasy pravým řasám klientů, je nutné mít k dispozici i různé typy:

    • typ C, nejpopulárnější natočení, nejpřirozenější
    • typ D, maximální natočení řas,
    • typ J, doporučuje se lidem s od přírody rovnými řasami,

    Profesionální stylisté budou mít k dispozici širší nabídku řas. Klienti by také měli mít možnost vybrat si z nabídky materiálů – ať už přírodních či umělých (např. kvůli alergiím). Existují tři hlavní typy umělých řas: syntetické, hedvábné a norkové.

  2. Lepidlo na řasy

    Bez správného lepidla není aplikace umělých řas tak, aby nespadly další den, možná. Většinou se prodloužení řas provádí s rychle schnoucím lepidlem (1-2 sekundy), což je také důvod, proč správné provedení této metody vyžaduje přesnost a svědomitost. Kvalitní lepidlo má hypoalergenní recepturu – méně populární syntetická lepidla často dráždí.

  3. Professional Eyelash Extension Tweezers

    Profesionální stylista používá dvě pinzety (jednu rovnou a jednu zahnutou), kdy tu první, rovnou, používá na oddělení přírodních řas a tu druhou, zahnutou, používá pro aplikaci řas umělých. Aplikaci nelze bez pinzety provést, jelikož jsou řasy nesmírně citlivé.

  4. Proužky a pásky 

    Prodloužení řas zabere spoustu času a vyžaduje, aby se přitom klient nehýbal. Pro ochranu dolních řas a pokožky kolem nich a pro zabránění slepení dolních a horních řas je potřeba nanést speciální proužky a pásky. Některé obsahují kolagen, který klientovi hydratuje pokožku, ale existuje i riziko, ze mohou dráždit citlivou pokožku kolem očí. Pásky jsou v tomto ohledu daleko bezpečnější, jelikož pouze zakrývají dolní řas.

  5. Primer a odličovač
    Dalšími důležitými pomůckami jsou primer a odličovač. První z nich se používá pro odmaštění řas klienta. Díky němu účinek vydrží déle. Druhý funguje jako tekutina určená pro rozmělnění lepidla. Lze ji také užívat pro očištění pinzety.

MALÉ OPÁČKO

Prodloužení řas je vcelku drahou záležitosti. Vyžaduje jak zkušenosti a schopnosti, tak také profesionální pomůcky a materiály. Stojí tedy opravdu za to, když máme k dispozici takovou spoustu kondicionérů, které pomáhají našim řasám v růstu? Inu, možná ne. Hlavně tedy díky náročnosti metody a faktu, že se při ní užívá velká spousta potenciálně dráždivých materiálů (umělé řasy, lepidlo, proužky, odmašťovadla), které mohou zvyšovat riziko dráždění.